محققان با استفاده از پرینت سه بعدی، موفق به ساخت کپسول های مکمل غذایی شدند. نکته جالب این است که این کپسول ها را می توان برای استفاده مصرف کننده زمانبندی نمود.
تا به حال تکنولوژی پرینترهای سه بعدی دارای دستاوردهای زیادی بوده که از جمله آنها می توان چاپ سه بعدی اسلحه و استفاده از پرینتر سه بعدی در فضا را نام برد. اکنون نیز این فناوری پیشرفنه کپسول های حاوی مکمل غذایی را به کارنامه درخشان خود اضافه کرده است.
367a769c-1d7d-4d3c-aa4c-002ba986a9f6
شرکتی که ایده جذاب این کپسول ها را ارائه داده Multiply Lab نام دارد. این تکنولوژی به مصرف کننده اجازه می‌دهد با توجه به رژیم غذایی و مقدار مورد نیاز خود از ویتامین‌ها و املاح معدنی، مکمل غذایی خود را شخصی‌سازی کند، همچنین می تواند زمان استفاده از این کپسول ها را نیز مشخص کند.
برای مثال فرض کنیم اشخاصی هستند که صبحانه میل نمی‌کنند و همچنین نیاز به یک خواب کوتاه مدت در بعد از ظهر دارند با استفاده از کپسول‌های ساخته شده با پرینت سه بعدی، مواد غذایی مورد نیاز در صبح به بدن آنها تزریق شده و مقداری کافئین نیز برای بعد از ظهر خود دارند.
کپسول ها، با توجه به سفارش مشتریان و نیاز آنها، توسط پرینتر سه بعدی تولید شده و سپس توسط ربات‌ها با مواد تشکیل دهنده‌ای پر می ‌شوند.

 

طراحی سایت

شماره تماس: ۹۱۵۹۱۳۷۶۱۰ – ۰۹۳۵۲۷۹۱۹۷۱

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *