این روزها، بسیاری از کمپانی های خودروساز جهان به تولید خودروهای الکتریکی روی آورده و حتماً خوانده اید که اخیراً کمپانی آئودی از تصمیم خود برای عرضه ۳ خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۰ خبر داد و پورشه نیز با استخدام ۱۴۰۰ نیرو، عزم خود را برای حضوری قدرتمند در این عرصه جزم کرده است.
اما امروز کمپانی مرسدس بنز، پا را فراتر از تصورات گذاشت و از شاهکار مهندسان خود که همان اولین کامیون شهری تمام الکتریکیست رونمایی کرد.
شاید باور این که در این کامیون حتی از قطره ای سوخت فسیلی استفاده نمی شود، کمی دشوار باشد اما کمپانی مادر یعنی دایملر و به طور خاص شرکت مرسدس بنز، از این محصول پرده برداشت تا یک گام دیگر به سمت استفاده از اتومبیل های سبز و داشتن هوایی با کمترین میزان آلودگی نزدیک تر شویم.
از لحاظ ظاهری، این کامیون الکتریکی و یا همان eTruck، هیچ فرقی با نمونه های مشابه موجود در بازار و خیابان ها ندارد و علی رغم استفاده از سوختی پاک، از میزان آلودگی صوتی و سر و صدای به مراتب کمتری نیز در مقایسه با کامیون هایی با سوخت های فسیلی برخوردار است.
وزن این کامیون برابر با ۲۳.۵ تن عنوان شده و به عنوان اولین محصول الکتریکی با قد و قواره ای بزرگ تر از خودروهای الکتریکی مرسومی همچون مدل اس و مدل اکس تسلا محسوب می شود.
حداکثر مسافتی که این کامیون می تواند طی کند ۲۰۰ کیلومتر است و از آن جایی که کامیون ها غالباً به منظور جابجایی و حمل بارها برای مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند، نمی تواند گزینه خوبی برای این منظور باشد. اما نباید فراموش کرد که مرسدس بنز، پسوند “Urban” و یا همان “شهری” را برای این کامیون انتخاب کرده و قطعاً بی دلیل هم نبوده است.
به گفته مرسدس بنز، از این کامیون می توان به منظور جابجایی و حمل بار برای مسافت های کم و داخل شهری استفاده کرد که علاوه بر مصرف سوخت پاک، با کمترین میزان سر و صدا نیز حرکت می کنند.
کمپانی دایملر در خصوص زمان عرضه این کامیون عنوان کرد که قرار است تولید انبوه این کامیون از اوایل دهه آینده آغاز و به تدریج روانه خیابان ها شود.

 

طراحی سایت

شماره تماس: ۹۱۵۹۱۳۷۶۱۰ – ۰۹۳۵۲۷۹۱۹۷۱

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *